רעב

מזהים תהליכים

רעב

Hunger

בימוי: סטיב מקווין

משחק: מייקל פסבנדר, ליאם קאנינגהם,סטיוארט גרהם

בובי סאנדס היה אחד הלוחמים הבולטים של ה-IRA בתחילת שנות ה-80, מאמין אדוק בשחרור מהכיבוש הבריטי ובעצמאותה של אירלנד מאוחדת. אולם, עוד לפני שאנו מגיעים לסיפור ההקרבה האישי שלו, מוביל אותנו הסרט למאבק בבלוק H של בית הכלא. הכלואים מחליטים על מחאה"מלוכלכת" - מורחים צואה על קירות תאיהם, מסרבים לעטות מדי אסירים ומכסים את מערומיהם בשמיכה. מהצד השני של החומה אנו פוגשים בסוהר, ריימונד לוהן,שכל בוקר בודק את רכבו מפני מלכודים. ככל שהעלילה מתקדמת גדל נפח סיפורו של סאנדס,ויחד עימו המעורבות הרגשית שלנו הצופים בגורלו. סטיב מקווין הוא אמן עטור פרסים,וזו לו התנסות ראשונה כבמאי קולנוע. "רעב" זכה בפרס 'מצלמת הזהב' בפסטיבל קאן 2008, ונבחר באחד ממשאלי המבקרים לסרט האמנותי הטוב של העשור.

אירלנד, בריטניה 2008, 96 דקות, אנגלית,תרגום לעברית

26/09/2023 20:30
הקונפורמיסט

הקרנה מיוחדת
הקונפורמיסט
La Conformista
בימוי: ברנרדו ברטולוצ'י
משחק: ז'אן-לואי טרינטיניאן, סטפניה סאנדרלי, פוסקו גיאצ'טי
יצירת המופת של ברנרדו ברטולוצ'י, הנחשבת גם לאחד הסרטים היפים שצולמו אי פעם, והייתה מועמדת לאוסקר התסריט. הסרט מביא את סיפורה של איטליה בימי עליית השלטון הפאשיסטי דרך קורותיו של איש מן השורה שנסחף פנימה אל תוך האפילה והופך למתנקש מטעם השלטון. צפיית חובה על המסך הגדול.
איטליה 1970, 113 דקות, איטלקית, כתוביות בעברית

04/10/2023 18:00
המין החזק / מימי לדר - ארה"ב 2019

המין החזק / מימי לדר - ארה"ב 2019
מארה"ב – צמיחתה של אישה מעוררת השראה. סיפורה של השופטת היהודייה המהפכנית והאמיצה מבית המשפט העליון, רות ביידר גינזבורג.

המין החזק
On the Basis of Sex

בימוי: מימי לדר

משחק: פליסטי ג'ונס, ארמי האמר, סם ווטרסטון, קת'י בייטס

דרמה מעוררת השראה העוקבת אחרי תחילת הקריירה של רות ביידר גינסבורג, אחת הנשים המרתקות ביותר של המאה ה-20. הסרט מביא את מאבקה של עורכת הדין הצעירה בעולם המשפט הגברי אליו ניסתה להיכנס, ואת התיק הראשון בו עסקה בתחילת שנות השבעים, שיסלול את דרכה עד לבית המשפט העליון.
ארה"ב 2018, 120 דקות, אנגלית, כתוביות לעברית

14/11/2023 09:30
המועמדת המושלמת

המועמדת המושלמת / הייפה אל מנסור - ערב הסעודית 2019
מערב הסעודית – התבוננות בעולם מכוסה ברעלה. עולם שמרני רווי דעות קדומות, המתחיל תהליך כואב ומצחיק בו זמנית של השתנות ופתיחות לעקרונות של שוויון מגדרי.

המועמדת המושלמת
The Perfect Candidate

בימוי: הייפא אל מנסור
משחק: נורה אל אוואדה, דיי אל הילאלי
דרמה קומית שהוקרנה בפסטיבל ונציה, מהבמאית של "וואג'דה". רופאה צעירה מערב הסעודית נאלצת להגיש מחדש בקשה ליציאה מהארץ, אך מגלה שהגישה בטעות טפסים לראשות העירייה. כאשר היא זוכה לתמיכה מפתיעה מצד הנשים בעיר היא מבינה שקיבלה הזדמנות חד פעמית לעשות שינוי אמיתי.
ערב הסעודית 2019, 104 דקות, ערבית, כתוביות בעברית ובאנגלית

19/12/2023 09:30
שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי

שלושה שלטים מחוץ לאבינג מיזורי / מרטין מקדונה - ארה"ב 2017
מארה"ב – סרט עטור פרסים וגיבורה גדולה מהחיים. על גזענות ומאבק של יחידים אמיצים בעוולות ממסדיות.

שלושה שלטים מחוץ לאבינג, מיזורי
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
בימוי: מרטין מקדונה
משחק: פרנסס מקדורמנד, וודי הרלסון, סםרוקוול
אחרי חודשים שאף פושע לא נתפס בפרשת הרצח של בתה, מילדרד הייז נוקטת בצעד נועז ומחכירה שלושה שלטי ענק בכניסה לעיירה בה היאגרה עם אצבע מאשימה כלפי וויליאם ווילובי, השריף הנערץ של העיירה. כאשר סגנו, גבר שעדיין נאחז בסינר אמו ועם נטייה לאלימות מחליט להתערב, הקרב בין מילדרד ואנשי החוק של אבינג הופך לממשי ואלים. "שלושה שלטים מחוץ לאבינג , מיזורי", עטור השבחים והפרסים בהם פרס גלובוס הזהב לסרט הדרמה ופרס האוסקר בשתיים מקטגוריות המשחק, לפרנסס מקדורמנד וסם רוקוול הנפלאים, "הוא סרט מבריק, מפתיע ומרגש.מדובר ביצירה אקטואלית ורלוונטית מתמיד, אבל כזאת שבבסיסה עוסקת בטבע האדם - ומשם נובעת גדולתה" (דובדבני, ynet).
ארה"ב, בריטניה 2017, 115 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

 

 

 

20/02/2024 09:30
אישה פנטסטית / סבסטיאן לליו - צ'ילה 2017

אישה פנטסטית / סבסטיאן לליו - צ'ילה 2017
מצ'ילה – סיפור אהבה גדול מהחיים ומהכללים המקובלים. זהות מגדרית חולנית וסוטה בעיני הממסד והמשפחה, שאין בה שמץ של בעיה בעיני האוהבים.

אישה פנטסטית
A Fantastic Woman

בימוי: סבסטיאן לליו
משחק: דניאלה וגה,פרנצ'סקו רייס, לואיז נקו
אורלנדו, גבר גרושבשנות ה-50 לחייו, מתמוטט באמצע הלילה. זוגתו מארינה, זמרת ברים מסנטיאגו, לוקחתאותו לבית החולים. כל מה שהיא רוצה הוא להיות לידו ולחכות שיחלים. למרות זאת, היאאוספת את הדברים שלה ומנסה לחמוק משם הכי מהר שאפשר, לפני שהרשויות יגיעו, או יותרגרוע, המשפחה של אורלנדו. יש דברים שהם פשוט לא יבינו. סרטו החדש של סבסטיאן ליילו("גלוריה"), זוכה פרס האוסקר בקטגורית הסרט הזר, הוא דרמה מרגשת ויוצאתדופן על משפחה ואהבה. 
צ'ילה 2017, 103 דקות, ספרדית, כתוביות בעברית

09/04/2024 09:30