מי רצח את שילה?

סרטים על מים סוערים
מי רצח את שילה?
The Last of Sheila
בימוי: הרברט רוס
משחק: ג'יימס קובורן, ג'יימס מייסון, ראקל וולש, דיאן קאנון
סטיבן סונדהיים ידוע כאחד המלחינים הגדולים של הבמה ("סיפור הפרברים", "סוויני טוד" ועוד), אך הוא גם היה חתום על תסריט אחד – מותחן מלא תפניות בסגנון אגתה כריסטי, אותו כתב יחד עם השחקן אנתוני פרקינס ("פסיכו"). הסרט שבמאי "רצח כתוב היטב: תעלומה יוונית" מנטפליקס הכריז עליו כהשראה גדולה.
במותחן המפותל הזה, מיליונר אמריקאי מזמין את חבריו הטובים ביותר לשיט על יאכטה, לציון שנה למותה של אשתו, כזה שמעולם לא פוענח. כאשר הם עולים על הסיפון, האורחים מגלים שהם עתידים להשתתף במשחק רמזים מסתורי, ובסופו יתגלה מי מהם אחראי למותה של שילה.
ארה"ב 1973, 120 דקות, אנגלית, כתוביות בעברית

09/02/2023 18:00
ההסדר

נקודת מבט ישראלית
ההסדר
Time of Favor
בימוי: יוסף סידר
משחק: אקי אבני, טינקרבל, אסי דיין
סרט הביכורים של יוסף סידר ("בופור"), הזוכה הגדול של פרסי אופיר 2000. מנחם, קצין צבא דתי בסיירת צנחנים שזוכה לאהדת מפקדי הצבא, מתבקש להקים פלוגה תורנית המורכבת מבני ישיבות, אך מופתע לגלות שרצונותיו ושאיפותיו נעלמים בפרץ האידאולוגיה הסובבת אותו. בזמן ניסיונותיו לאזן בין הכוחות המנוגדים, עולה חשד במשרדי השב"כ כי מנחם שייך להתארגנות מחתרתית שיצאה מתוך כותלי הישיבה. מנחם מנסה להוכיח חפותו ולתפוס את האשמים האמיתיים במזימה, שלהם תוכניות זדוניות.
ישראל 2000, 101 דקות, עברית, כתוביות בעברית

13/02/2023 18:00
מעבר להרים ולגבעות

 נקודת מבט ישראלית
מעבר להרים ולגבעות
Beyond the Mountains and the Hills
בימוי: ערן קולירין
משחק: אלון פדות, שירי נדב נאור, מילי עשת, נועם אימבר
דרמה קומית מושחזת, שהייתה מועמדת לפרס אופיר לסרט הטוב ביותר. כל אחד מבני משפחת גרינבאום הירושלמית מוצא את עצמו מול נקודת מפנה – האב זה עתה השתחרר מהצבא הקבע ומנסה למצוא את דרכו באזרחות, האמא העובדת כמורה מגלה תשוקות חבויות שעלולות לסכן את משרתה, הבת הצעירה מפתחת מצפון חברתי שמכניס אותה לתסבוכת, והבן הצעיר צופה מהצד במתרחש עד שמשהו בו מתפרץ. יחד הם מנסים לשמור על המשפחה, וזו על זה, בדרך למשהו שמרגיש כמו נורמליות.
ישראל 2016, 90 דקות, עברית, כתוביות בעברית

14/02/2023 עד 18/02/2023
נסיכות

הקולנוע של דה אראנואה
נסיכות
Princesses
בימוי: פרננדו לאון דה אראנואה
משחק: קנדלה פנייה, מיקאלה נווארז, לום באררה
דרמה שהוקרנה בפסטיבל סאנדנס. חייהן של שתי נשים זרות המנסות לשרוד את רחובות מדריד דרך תעשיית המין, מתנגשים זה בזה. הנשים, האחת ספרדייה צעירה והשנייה מהגרת לא חוקית, מתחילות כיריבות אבל במהרה מגלות שאולי דווקא הן זו שיכולות לעזור אחת לשנייה. על אף ההבדלים ביניהן נרקם קשר של חברות שיעניק להן קרן שמש מבין העננים.
ספרד 2005, 109 דקות, ספרדית, כתוביות בעברית. הקרנת פילם

16/02/2023 20:30
ימי שני בשמש

הקולנוע של דה אראנואה
ימי שני בשמש
Los Lunes al Sol
בימוי: פרננדו לאון דה אראנואה
משחק: חאוויר בארדם, לואיס טוסאר, סלסו בוגאלו
זוכה חמישה פרסי האקדמיה הספרדית, כולל הסרט הטוב ביותר. גם כאשר השבוע מתחיל בעיר ויגו על חוף הים בצפון ספרד, סנטה וחבריו לא ממהרים לשום מקום. לאחר שפוטרו מהמספנות המקומיות הם משוטטים ברחובות העיר, מחפשים אחר יציאות החירום מחייהם. את זמנם הם מעבירים בביקורים בלשכת התעסוקה בניסיונות נואשים למצוא עבודה, בבילוי בבר המקומי ובשיחות על החיים. מהרגעים הקצרים של האושר בחייהם הם בונים מחיצות המשכיחות את מצוקות היום-יום בעוד הם משוחחים, צוחקים ומתווכחים בימי שני בשמש.
ספרד 2002, 113 דקות, ספרדית, כתוביות בעברית. הקרנת פילם

25/02/2023 21:30