שמונה וחצי

חודש של אוסקר
שמונה וחצי
8 1/2

בימוי: פדריקו פליני
משחק: מרצ'לו מסטרויאני, אנוק איימה, קלאודיה קרדינלי
יצירת המופת הגדולה של פליני חוזרת אלינו בעותק חדש.
הסרט, זוכה שני פרסי האוסקר, הוא מבט פנימי של פליני, אחד מגדולי במאי הקולנוע בכל הזמנים, אל חייו ואל יצירתו כמו שרק הוא יודע.
מרצ'לו מסטרויאני מגלם את בן דמותו של פליני, גווידו, במאי קולנוע מפורסם ונהנתן, שמנסה לכתוב עוד סרט גדול אחד אבל עומד לקרוס תחת הזיכרונות והתשוקות שמלווים את חייו.
איטליה 1963, 138 דקות, איטלקית, כתוביות בעברית

29/03/2023 20:00
הבן דוד

 טרום בכורה + הקדמה

איך מצלמים סכסוך? הקדמה (כ-15 דקות) מאת ד"ר פבלו אוטין והשקת ספרו"רקוויאם לשלום: ייצוג הסכסוך בקולנוע הישראלי בעקבות אינתיפאדתאל-אקצה".

בתום ההקדמה יוקרן:

הבן דוד

The Cousin

בימוי:צחי גראד

משחק:צחי גראד, אסנת פישמן, עלא דקה

נפתלי,בן 48, נשוי עם שני ילדים, שחקן ויוצר, אוסף מוקדם בבוקר את פאהד, פועל ערבי, לטובתשיפוץ הסטודיו שלו הצמוד לביתו, שבישוב כפרי במרכז הארץ. באותו בוקר, מותקפת נערהבישוב והחשד של אנשי הכפר נופל על פאהד. נפתלי הליברל יוצא להגנתו של הפועל ולהגנתהשיפוץ שלו, עליו הוא חולם הרבה זמן. סרטו החדש של צחי גראד ("ג'ירפות")היא סאטירה מעוררת מחשבה ומשעשעת, הכוללת אלמנטים של מתח.

ישראל2017, 93 דקות, עברית

 

 

 

 

 

01/04/2023 20:30
יותר ממה שמגיע לי

סרט נע – טרום בכורה + אירוח יוצרים
יותר ממה שמגיע לי
More than I Deserve
בימוי: פיני טבגר

משחק: מיכה פרודובסקי, אנה דוברוביצקי, יעקב זדה-דניאל
דרמה שהוקרנה בפסטיבל ירושלים והועמדה לשישה פרסי אופיר. פנחס חי בשיכון פועלים עם אמו החד הורית, תמרה, עולה מאוקראינה המפרנסת את שניהם בקושי רב מעבודת לילה בבית חולים. כשמתקרב מועד בר המצווה שלו ובני כיתתו מתחילים ללמוד לקראת העלייה לתורה, הוא מזהה הזדמנות להתחבר אליהם ומבקש מאמו אישור להצטרף, אך היא מסרבת. שמעון, השכן החב"דניק החוזר בתשובה, מסכים ללמד אותו, ובין השניים נרקם קשר אמיץ.
ההקרנה במסגרת סרט נע – מיזם בשיתוף מפעל הפיס, האקדמיה הישראלית לקולנוע ומחלקת קליטה אגף קהילה של עיריית חולון.
בתום ההקרנה יתקיים מפגש עם במאי הסרט.
ישראל 2021, 82 דקות, רוסית-עברית, כתוביות בעברית

בהתאם להנחיות החדשות מתאריך 29.7.21 יפעל התו הירוק וכניסה לאירוע תתאפשר רק עם תעודת מתחסן /מחלים או בדיקה מהירה  וכן יש חובה לעטות מסכה

22/04/2023 עד 28/04/2023